Понеділок, 15 Квітня

Відтепер зареєструвати земельну ділянку в Україні можна онлайн

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

19 березня набула чинності постанова уряду, що дозволяє реєструвати земельні ділянки онлайн. Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку ЛОДА.

Для того, щоб це зробити, фізична чи юридична особа має звернутись до сертифікованого інженера-землевпорядника. Він, у свою чергу, розробляє необхідну документацію та подає її в електронній формі разом із заявою про реєстрацію земельної ділянки.

Ознайомитись із переліком сертифікованих інженерів-землевпорядників можна на сайті Держгеокадастру, а скористатись електронними сервісами – за посиланням.

Також через інтернет можна отримати копію з картографічної основи Державного земельного кадастру для подальшого використання при підготовці землевпорядної документації.

Отримати викопіювання може будь-яка фізична або юридична особа за умови ідентифікації з використанням ЕЦП або іншого альтернативного засобу ідентифікації.

Окрім того, за розглядом заяви теж можна стежити онлайн. Це стосується усіх заяв, поданих в органи Держгеокадастру.

У департаменті агропромислового розвитку ЛОДА зазначають, що завдяки електронним сервісам більше не потрібно по кілька разів звертатись до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення уточнень). Втім, якщо людина має бажання, то може подати документацію і через органи Держгеокадастру.

Також спрощується процедура державної реєстрації земельної ділянки з урахуванням принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги, усуваються причини багаторазових звернень фізичних та юридичних осіб із заявами та документами через центри надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення певних уточнень).
Вочевидь, завдяки новим можливостям зменшаться й зайві витрати. При цьому можливість подати відповідні документи щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру до Державного кадастрового реєстратора особисто залишається.

Крім того, з метою недопущення порушень під час державної реєстрації земельних ділянок постановою Уряду запроваджується он-лайн моніторинг розгляду усіх видів заяв, що опрацьовуються у Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу нададуть заявнику можливість контролювати стан готовності необхідних документів та отримувати актуальну інформацію про можливість їх отримання у відповідному Центрі надання адміністративних послуг.