Вівторок, 21 Травня

Відтепер українці можуть їхати до Росії лише за закордонними паспортами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

З 1 березня українці зможуть подорожувати до Росії лише за закордонними паспортами. Раніше до РФ можна було потрапити за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження.

Про це нагадали у Державній прикордонній службі.

Водночас українці, які раніше виїхали до Росії за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років), зможуть повернутися в Україну за цими ж документами.

У службі вважають, що зміни вплинуть на швидкість проходження кордону та допоможуть запобігти використанню фальшивих внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження.

«Зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині», — йдеться у повідомленні ДПСУ.

Також у службі наголосили, що не варто розглядати їхнє повідомлення як рекомендацію відвідати РФ.

«Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн. Та й часу на виготовлення закордонного паспорта, якщо ви його досі не отримували, залишилося не так багато», — зазначили у пресслужбі.

Також в міністерстві зазначили, що більше не будуть впускати в Україну тих її громадян, які виїхали в Росію через непідконтрольні Уряду України пункти пропуску на тимчасово окупованій території, а потім намагаються в’їхати назад в Україну через пункти пропуску на державному кордоні України з РФ (зокрема, пункт пропуску «Мілове»).

Відповідно, міністерство закликає громадян, які проживають в ОРДЛО, оформити український закордонний паспорт та/або відповідну перепустку.

Таке рішення ухвалив Кабмін у грудні 2019 року.