Понеділок, 24 Червня

Відсторонений священик УГКЦ пройшов до Івано-Франківської облради від партії «За майбутнє»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Священик Української Греко-Католицької Церкви Микола Мединський, якого відсторонили від служіння на три місяці за участь у виборах, пройде до Івано-Франківської обласної ради.

«Щиро дякую кожному із Вас хто довірив мені і віддав свій голос. Особлива подяка моїм парафіянам села Вижний Березів, що проявили просто феноменальну підтримку і довіру, понад 60 процентів, 340 голосів із 500», – повідомив священик.

Микола Мединський пройде до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє».

Нагадаємо, після того, як Мединський став кандидатом у депутати до облради, церковне керівництво закликало його знятися з виборів і пригрозило йому карою суспенди, що фактично означає відсторонення від служіння.

Попри те священик не зняв свою кандидатуру, за що Коломийська єпархія УГКЦ відсторонила його від служіння на три місяці. Окрім того, Мединському заборонили використання церковних відзнак та виїзди з капеланським служінням.

Додамо, що Виборчий кодекс не забороняє священикам бути політиками. Проте в статті 5 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» йдеться про те, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. Також релігійним організаціям не можна висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію та фінансувати виборчі кампанії кандидатів.

Крім того, УГКЦ ухвалила внутрішнє розпорядження, яке забороняє її священикам брати участь у виборах.