Відреставрована скульптура Скорботного Христа із каплиці Боїмів повернеться до Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Скульптура, яку зняли з каплиці Боїмів та перевезли до Польщі заради збереження на час війни, невдовзі повернеться до Львова разом зі виставкою “Те, чого не видно”. Про це повідомила радниця міського голови Львова Лілія Онищенко.

“А все почалося (і цього також не видно, але маємо пам’ятати) з ініціативи львівського фотохудожника Сергія Смірнова та керівництва Університету Банківськоі справи Тамари Смовженко та Ірини Жеребило. Саме вони і студенти та випускники університету ініціювали і провели благодійний аукціон для порятунку Скорботнорго з каплиці Боїмів. Це був добрий старт, фігуру демонтували з куполу до майстерні, але почалася війна”, – йдеться у повідомленні.

З дозволу Міністерства культури Украіни скульптуру відправили до Варшавськоі майстерні.

Інститут Полоніка та ZKR завершили дослідження, фахову реставрацію та ананжацію виставки, яка триватиме місяць в Варшаві в галереї на Краківському передмісті.

“Безмежна вдячність студентам та керівництву УБС, без Вас нам би не вистарчило сміливості, Інституту Polonika за залучення науковців, дослідників та реставратораів, яким теж дякуємо за фаховість, фірмі ZKR, Львівській Національній галереі мистецтв імені Бориса Возницього, всім хто підтримав добрим словом”, – підсумувала Онищенко.