Неділя, 23 Червня

Відомому курорту Славське на Львівщині повертають історичну назву

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській області відоме курортне селище Славське перейменовують на Славсько, що несе історичну назву цього населеного пункта. Відповідне рішення у п’ятницю, 29 травня, прийняли депутати місцевої селищної ради. Однак для остаточного перейменування відомого гірськолижного й відпочинкового курорту необхідна й згода депутатів Львівської облради і ВРУ. Про це передає Zaxid.net.

«Славське перейменовуємо. Нарешті. Повертаємо історичну і рідну назву Славсько», – повідомила 29 травня депутатка Славської селищної ради Наталія Улинець.

Відповідно до законодавства, наступними мають бути рішення Львівської облради та Верховної Ради.

Як пояснила Наталія Улинець рішення перейменувати Славське на Славсько – це багаторічне бажання місцевих мешканців.

«Селище, віддавна мало назву Славсько, про це свідчать всі архівні документальні джерела українською, польською, німецькою мовами. Але совєтська влада, на жаль, мала таку навмисну практику, переписувати та реєструвати населені пункти на свій манер. Сьогодні на засіданні сесії ми зробили перший крок – прийняли рішення про перейменування, що дає нам можливість продовжити юридичну процедуру з цього питання в цілому», – зазначила депутатка.

Варто зауважити, що до кінця 1940-х років у всіх документах і на картах селище позначалося саме як Славсько. У побутовому спілкуванні цей варіант назви вживається і досі.

Нагадаємо, навесні 2017 року Верховна Рада перейменувала закарпатське місто Мукачеве на Мукачево, таким чином підтримавши рішення Мукачівської міськради та місцевих мешканців.