Понеділок, 15 Квітня

Відбулося перше засідання щодо будівництва крематорію у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській міській раді створено робочу групу для вивчення питання будівництва крематорію, інформує прес-служба міста.

Як розповідає Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, голова робочої групи, на території Львова є лише три діючих кладовища.

Однак землі під поховання може вистачити лише на кілька років. Тому мерія активно працює у двох напрямках — доєднання земель до діючих кладовищ і будівництво крематорію. Нагадаємо, згідно з статтею № 26, закону України «Про поховання і похоронну справу», у нашій державі передбачено три види поховань, і одним з них є кремація померлого. Сьогодні у трьох містах України — Київ, Харків, Одеса збудовані і працюють крематорії. Зокрема, в Києві та Харкові 65% пoмерлих кремують.

«Чому питання будівництва крематорію зараз стоїть так гостро? На території міста Львова є 12 цвинтарів. З них лише три діючих — це Голосківське і Сихівське кладовище, та кладовище в мікрорайоні Рясне. На Янівському і Личаківському цвинтарі можна лише підхоронювати померлих до рідних. Тому, діючих цвинтарів є дуже мало. Також ліміт земельних ділянок цих цвинтарів вичерпується. Їх вистачить орієнтовно на 2−3 роки.

Тому для дослідження питання можливості будівництва крематорію у Львові на рівні міської рада було створено робочу групу. Відповідно зараз ми працюємо по двох напрямках: це доєднання земельних ділянок до діючих цвинтарів і будівництво крематорію”, — розповідає Ірина Маруняк.

«Перше засідання робочої групи відбулося 11 липня. На першому засіданні ми обговорили алгоритм дій щодо будівництва крематорію. Зокрема, питання виділення землі під будівництво. Зараз департамент житлового господарства, працює над виділення земельної ділянки площею 2,2 га. Для цього маємо рішення виконавчого комітету від 11.05 2018 року про внесення змін до детального плану розширення території Голосківського цвинтаря. Виділені кошти в сумі 150 тис. грн для виготовлення відповідної документації. Далі планується прийняття двох ухвал — про проект землеустрою, та про виготовлення технічної документації щодо доєднання земельної ділянки до Голосківського цвинтаря.

Наступним етапом нашої роботи є вивчення досвіду будівництва і роботи крематоріїв у інших містах. Щодо України, то у нас крематорії працюють у трьох містах — Київ, Харків, Одеса. У Києві і Харкові сьогодні 65% померлих кремують. До речі, в Києві крематорії побудований ще у 1970 році і досі працює. Найновіший крематорій є в Одесі.

Однозначно, що крематорій має бути комунальний. Однак не виключено, що на конкурсних засадах будемо залучати інвесторів.

Також ми обговорювали, з чого крематорій має складатися. Адже це не будуть лише печі, де спалюють померлих. В комплексі з крематорієм має бути зал прощання, капличка і прах має бути «переданий землі», — пояснює посадовець.

За її словами, також були проведені зустрічі з духовенством міста. Духовенство не має заперечень, щоб у Львові працював крематорій, єдина умова — щоб «прах був наданий землі». Також такий вид поховання передбачений законом України. Згідно з статтею № 26, закону України «Про поховання і похоронну справу», у нашій державі передбачено три види поховань, і одним з них є кремація померлого.

Нагадаємо, розпорядженням міського голови Львова № 293 від 14 червня 2019 р. створено робочу групу щодо будівництва крематорію у м. Львові.