Від сьогодні починає діяти зона вільної торгівлі між Україною та Канадою. Що воно таке?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від сьогодні, 1 серпня 2017 року, починає діяти угода про зону вільної торгівлі з Канадою. Відтак, 98% товарів Україна зможе експортувати за океан, не розмитнюючи. Канада теж отримає пільги.

Без мита та в необмеженій кількості до Канади з України їхатиме усе, крім м’яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць та цукру. На ці продукти діятимуть квоти. Найбільші ж обмеження поширюються на автомобілі. Мито на експорт тут діятиме щонайменше 7 років.

“Кожна країна захищає ті товари, які для неї є чуттєвими. Канада у всіх своїх угодах про вільну торгівлю встановила спеціальний режим для цих товарів”, – розповіла заступник міністра економіки і торгівлі України Наталія Микольська.

Найбільше в Канаді потребують українського одягу, взуття, дерев’яних меблів, концентратів овочів і фруктів для соків та солодощів. Попри це популяризувати український продукт таки доведеться, кажуть експерти. Цим і має займатись український уряд.

“Спільно з державними органами презентувати і проводити “Be to be” форуми або спеціалізовані виставки саме там, де будуть баєри по закупівлі цих товарів”, – зазначила директор “Української асоціації легкої промисловості” Тетяна Ізовіт.

За угодою, Канада може без мита експортувати 80 % товарів. Це менше, аніж дозволили Україні. У нас чекають на постачання з Канади арахісу, арахісової олії, риби, вина, пива та міцного алкоголю. Цей імпорт державі вигідний так само, як і експорт, переконують економісти.

“Україна поруч з Європою розташовується. Відтак Україну розглядають, як потенційний виробничий ринок багато країн і на Північноамериканському континенті”, – повідомив директор Канадсько-українського центру підтримки інвестицій Ігор Санжаровський.

Експерт вважає, щоб зекономити, канадські компанії будуть відкривати промисловість в Україні та виробляти тут товари для ЄС. А це інвестиції та збільшення робочих місць.

Нагадаємо, Україна та Велика Британія незабаром мають намір почати консультації щодо зони вільної торгівлі між країнами.

Автори: Анна Калюжна, Едуард Крижанівський для 24tv.ua