Понеділок, 4 Березня

Від сьогодні львівські водії складають тести на знання ПДР по-новому

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нові випробування для водіїв. Із липня майбутнім автовласникам підготували оновлені екзамени. Йдеться про складання теорії. Зокрема, запевняють у сервісному центрі МВС, питання спростили, викинули заплутані формулювання і актуалізували до нинішньої ситуації на дорогах, пише Zaxid.net.

Львів’янин Антон серед перших, хто складає тести вже за новою системою. Його результат – лише одна помилка. Екзамен пройдено.

«Я дивився тести, які були до того і ті що є зараз, то ці адекватніші», – каже Антон.

Новий теоретичний іспит для водіїв: 20 питань і 20 хвилин на вирішення. Допускається не більше 2 помилок. Система відтепер індивідуально сортує тести. Завчити їх, як раніше, не вийде.

«Процент для групи цілком нормальний. Тобто близько 40%. Для нових тестів це добре», – підкреслює адміністратор сервісного центру Олег Нагірняк.

Друкованих білетів більше не буде. Перевірити свою готовність до іспиту можна безкоштовно на сайті Головного сервісного центру МВС.

Журналісти вирішили влаштувати експеримент: чи складе іспит інструктор однієї з автошкіл Львова із 17 річним досвідом. Каже, нічого складного. Але без знань – діла не буде.

«Якщо ти вивчив паравила дорожнього руху, які би білети не були – ти їх повинен вирішити», – вважає інструктор автошколи Дмитро Стецик.

До сьогодні водії складали тести за київською та харківською редакціями. Та вони давно застаріли. Відтепер питання поділені за категоріями водійських посвідчень.

«Добре в тих білетах є те, що розділили по категоріях: для легкових, автобусів, для інших категорій. Це добре», – вважає керівник автошколи Іван Кость.

У сервісних центрах МВС запевняють: хочуть змінити не тільки обгортку процесу видачі прав.

«До кінця року ми вводимо відео та фотофіксації під час здачі теоретичних запитань і сподіваємося, що питання корупції буде подолано», – зазаначив у коментарі ZAXID.NET Новинам речник Львівського сервісного центру МВС Ярослав Альохін.

Офіційні ж прайси не змінилися. Водійське посвідчення обійдеться у 201 гривню, складання іспиту – 26 гривень. Як і раніше, теоретичну частину можна складати необмежену кількість разів. Але робити це можна тільки через 5 днів після попередньої спроби.