Понеділок, 15 Квітня

Ветерана війни виселили з колівінгу у Львові через публікацію російської пісні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У мережі обговорюють ситуацію, що сталася з ветераном у колівінгу «Вільний» (Vilnyy) у Львові. Військового виселили через публікацію пісні російського гурту в Telegram-каналі. У «Вільному» кажуть, що хлопець був обізнаний із правилами спільноти, а тепер через цю історію отримують погрози, інформує Громадське.

Ситуації надали розголосу користувачка в Instagram Анастасія під ніком _sdermann_ та її чоловік — харківський журналіст, а нині військовий Андрій Несміян. Згодом з’явилася реакція самого «Вільного».

Колівінг — це модель спільного проживання кількох людей зі спорідненим світоглядом, ідеями та життєвими принципами. Мережа колівінгів «Вільний», що заснована після Революції гідності, за своєю філософією базується на «засадах сили та духу Майдану», зазначається на сайті проєкту.

Потрапити до колівінгу «Вільний» не так просто, як до хостела або гуртожитку — спершу треба пройти щонайменше дві співбесіди — з HR та «сотником». Останній — відповідає за комфорт, чистоту та дотримання правил проживання. Проживання в колівінгу — не безплатне.

Днями з «Вільним» трапилася історія, яка викликала обговорення в мережі та змусила організаторів спільноти відреагувати.

Анастасія та Андрій розповіли, що з «Вільного» виселили ветерана Матвія, який отримав інвалідність на війні, за те, що він опублікував у власному Telegram-каналі на 70 людей пісню «Чума» російського рок-гурту «Дайте танк (!)». Цей гурт раніше виступав проти війни росії в Україні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Просто Анастасія (@_sdermann_)

Андрій зазначив, що перед тим спільнота колівінгу репостила в Instagram дописи про те, що суспільству потрібно пристосовуватися до ветеранів, а потім виселила військового через одну пісню. У цьому він вбачає лицемірство.

Зрештою, на ситуацію відреагували на сторінці «Вільного», опублікувавши свою позицію. Спільнота зазначила, що погодила публікацію з ветераном Матвієм.

У дописі «Вільний» підтверджує, що Матвій справді проживав у їхньому львівському колівінгу протягом 20 днів, поки не знайшов інше місце для проживання.

Кажуть, що хлопець «заметчився» зі спільнотою на співбесіді, а на запитання про російський контент відповів, що слухає лише одного виконавця, який не сплачує податки в російський бюджет.

«За кілька днів після заїзду спільнота побачила у Telegram-каналі Матвія різну російську музику та YouTube і попросила пояснень. Матвій відповів, що не хоче виправдовуватися. Тому 10 лютого вони домовилися розійтися», — розповіли у «Вільному».

Утім, після цього Матвій приходив на зустрічі спільноти й «без проблем» проводив час із коліверами, а з’їхав 1 березня, через 20 днів, коли знайшов інше житло, додали у «Вільному».

У спільноті пояснили, що перед тим, як заїхати в колівінг, людина погоджується з її цінностями та правилами. Так, наприклад, для деяких коліверів неприпустимо толерування російського контенту, тож це оговорюється при заселенні. Тому «Вільний» вважає, що вчинив згідно з правилами своєї спільноти. Також на сторінці поскаржилися, що через історію отримують загрози в особисті повідомлення.

Журналісти звернулися до «Вільного» з проханням надати контакти Матвія.