Вівторок, 16 Квітня

Верховний Суд визнав незаконним будівництво готелю на площі Міцкевича у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховний Суд України визнав протиправним та скасував рішення Виконкому Львівської міської ради про містобудівні умови і обмеження на будівництво готелю на площі Міцкевича.

Оскільки площа Міцкевича входить до пам’ятки «Львів – Ансамбль історичного центру», суд вирішив, що землі, на яких розташована ця пам’ятка, за законом мають історико-культурне призначення, і органи місцевого самоврядування не мають права його змінювати. Про це повідомила пресслужба Верховного Суду у вівторок, 27 лютого, передає Lviv.media.

У 2020 році Львівська міська рада дозволила ТОВ “Центр розвитку нерухомості” збудувати на площі Міцкевича, 9 готель з адміністративно-торговими приміщеннями та підземним паркінгом. Після цього Львівська обласна організація Національної спілки художників України та Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам`яток і визначних місць подали позов до суду, вимагаючи визнати це рішення міської ради незаконним та скасувати його.

“В обґрунтуванні позову зазначалося, що площа Міцкевича розміщується в межах історичного ареалу Львова та на території об’єкта, внесеного до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і що за вказаною адресою розташована пам’ятка культури національного значення. Розміщення готелю не відповідає категорії земель історико-культурного призначення”, — розповіли у Верховному Суді.

Земельна ділянка разом з пам’яткою, яка на ній розташована, — фундаментами, фрагментами стін та залишками підвальних приміщень житлового будинку 1839 року, — належать до об’єкта всесвітньої спадщини “Львів – Ансамбль історичного центру“. У зв’язку з цим, для будівництва готелю потрібно було отримати дозвіл від Міністерства культури України, а також від органу управління об`єктом всесвітньої спадщини — ЮНЕСКО. Крім того, у 2014 році методична рада Міністерства культури вирішила, що будинок, який раніше був на цій ділянці, необхідно відтворити в його історичному вигляді.

Розглянувши всі матеріали справи, Суд визнав рішення виконкому Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва готелю на площі Міцкевича незаконним.