Верховна Рада ухвалила законопроект про локалізацію, який суперечить угоді про асоціацію з ЄС

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Сьогодні, 21 липня, Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла за основу законопроект №3739, який передбачає преференції для вітчизняного машинобудування, це суперечить Угоді про асоціацію з Євросоюзом.

Документ підтримали 248 народних обранців. Про це повідомляє Економічна Правда.

Рішення підтримали 176 нардепів від “Слуги народу”, 20 – від “ОПЗЖ”, 5 – від “ЄС”, 18 – від “Батьківщини”, 10 – від “За майбутнє”, 8 – від групи “Довіра” та 11 позафракційних, “Голос” голосував проти.

Йдеться про зобов’язання мати місцеву складову в певних видах машин, які закуповуються коштом держави або місцевих органів влади.

Законопроект містить вимогу до мінімального ступеня локалізації на рівні 25-45% з 2021 року та 40-60% з 2024 року. Крім того, він стосується не всіх закупівель, а порівняно вузької групи продукції машинобудування для потреб енергетики, ЖКГ та транспорту.

Він не сумісний з міжнародними зобов’язаннями України. В Угоді про асоціацію є окрема глава, яка присвячена державним закупівлям. Одним із принципів є недискримінаційність. Окремо вказано, що опис робіт, товарів та послуг не повинен містити конкретного місця походження та умови заснування учасників тендерів в тій же країні, що і замовник.

Обмеження кола учасників допускається, але лише на конкурентних засадах та лише на основі об’єктивних факторів — досвіду роботи на ринку, масштабу діяльності учасника, наявності в нього відповідної інфраструктури, технічного потенціалу тощо. Також від переможця може вимагатись створення певної інфраструктури в місці виконання контракту.

Share.