Верховна Рада ліквідувала скандальний Окружний адмінсуд Києва

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада підтримала законопроект №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Про це 13 грудня повідомив нардеп від «Слуги народу» Дмитро Гурін.

За відповідне рішення проголосували 310 нардепів, утримались – двоє, ще 31 нардеп не голосував за ліквідацію. Замість нього планують створити новий утворенню Київський міський окружний адміністративний суд.

Згідно з регламентом, якщо хоч в одного депутата є зауваження щодо прийняття законопроєкту в цілому, Рада не має права його приймати. Але зауважень не було.

Також Рада проголосувала за відправлення законопроєкту на невідкладний підпис президенту.

ОАСК – суд першої інстанції, який розглядає спори щодо виборчого процесу, прийняття, проходження або звільнення з публічної служби, справи про оскарження рішень органів державної влади або місцевого самоврядування.

У серпні 2019 року голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павлу Вовку, який очолює суд з 2010 року, та трьом його колегам вручили підозри у скоєнні злочинів. Їх, зокрема, звинувачували в організації перешкоджання діяльності судових органів влади та втручання в їхню діяльність.

В липні 2020 року року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) разом зі Службою безпеки України (СБУ) заявили, що викрили систему керованого правосуддя, яке використовувалося головою ОАСК для особистого збагачення, а також як інструмент захоплення влади у судовій системі. Вовк заявив, що не має наміру йти з посади після скандалу з плівками, а записи розмов назвав сфальсифікованими.

Громадська організація «Центр протидії корупції» (ЦПК) вимагала відставки Павла Вовка з посади голови ОАСК через так звані «плівки Вовка». ЦПК також вважало, що необхідно розпустити ОАСК через низьку довіру до справедливості винесених у цьому суді рішень та передати його справи іншим судам. Вовк заявив, що вважає посіпаками різного роду громадські організації, що підтримують «корупціонера з НАБУ».

У вересні 2020 року Вища рада правосуддя (ВРП) відмовилася відстороняти Вовка від керування Окружним адміністративним судом міста Києва, пояснивши це тим, що він так і не отримав статус підозрюваного. Відповідне клопотання повернули Венедиктовій. У березні 2021 Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що з самого початку не бачила судової перспективи у справі щодо голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка. Вона зазначила, що не може «приволокти» суддю Вовка до суду.

У березні 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація, що в Офісі президента підготували законопроект про ліквідацію ОАСК та Київського окружного адмінсуду. Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.