Понеділок, 26 Лютого

Верховна Рада дозволила під час епідемії закривати на карантин цілі міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада України схвалила внесення змін до закону про запобігання поширенню коронавірусу в Україні.

Про це повідомляє Українська Правда.

Йдеться в ухваленому парламентом в понеділок законопроєкт 3320 “Про внесення змін до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”

Дослівно в оновленому законі: “Створювати на в’їздах, виїздах на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться на території карантину, контрольно-пропускні пункти, залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин та підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку”.

Передовсім законопроєкт регулює визначення самоізоляції та обсерватора. Крім того, вводиться поняття обсервації, як “перебування особи, щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею”.

Крім того, законопроєкт пропонує, щоб підстави та порядок самоізоляції людей визначалися рішенням органу влади про запровадження карантину.

Разом з тим на час дії карантину державна і місцева влада створюють спеціалізовані шпиталі й обсерватори на тій території, де діє карантин.

Обов’язковій госпіталізації туди підлягають хворі на небезпечні інфекційні хвороби, а також ті люди, які мають ознаки таких хвороб.

Водночас люди, які захочуть покинути територію дії карантину до його завершення, матимуть на це право. Втім для цього їм потрібна спеціальна довідка, яка видається за результатами медичного обстеження.

Законопроєкт також дозволяє на період карантину обробку персональних даних без згоди особи. Зокрема, це – інформація щодо стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, паспортних даних, роботи.

Передбачені законом норми будуть діяти на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни.

Закон уже направили на підпис президенту.