Верховна Рад дозволили ФОПам не платити ЄСВ за березень та квітень

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Верховна Рада України надала фізичним особам-підприємцям тимчасові податкові канікули зі сплати єдиного соціального внеску. Вони діятимуть протягом березня-квітня 2020 року.

Такі зміни містяться в ухваленому законі про державне стимулювання бізнесу у зв’язку із запровадженням карантину, пише Громадське.

Зокрема, ФОПам дозволили не платити ЄСВ за березень: під час подання звітності за 1 квартал 2020 року (це відбудеться у квітні) за цей місяць можна не сплачувати внеску (його розмір складає 22% від мінімальної зарплати або 1039,06 гривні).

Також можна не сплачувати ЄСВ за квітень 2020 року (його потрібно буде сплачувати вже платячи податки за другий квартал, у липні).

За несплату ЄСВ держава не штрафуватиме і зарахує березень та квітень 2020 року до трудового стажу так, наче ЄСВ було сплачено.

Не накладатимуть штрафів також за несвоєчасну сплату ЄСВ за ті місяці, які не потрапили під дію пільги (за січень та лютий).

Крім цього, депутати відтермінували обов’язкове запровадження касових апаратів для ФОПів на 3 місяці та заборонили проводити податкові перевірки.

Share.