Неділя, 25 Лютого

Вербна неділя — як святкувати під час карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У період карантину вірян просять залишатися вдома та брати участь у богослужіннях онлайн, пише PMG.ua.

Як зауважив Зеленський, він перебуває у постійному діалозі із главами церков в Україні. За його словами, влада зробить все можливе, аби забезпечити онлайн-трансляцію богослужінь із різних церков України на телевізійних каналах на Великдень. Президент попросив українців пригадати заповідь про любов до ближнього та сказав, що кращий прояв такої любові “не створювати ближньому небезпеку”. Водночас, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що богослужіння у передвеликодні дні і на сам Великдень мають бути, але щоб віряни до них долучалися через трансляції, залишаючись вдома.

Як розповів заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря, церква не закриватиме храми, зокрема, і під час Вербної неділі, і Великодня. “Храми будуть відкритими, богослужіння відбуватимуться з відповідними карантинними обмеженнями. Ми шукаємо розумний баланс. Церква діятиме відповідно до тих рекомендацій, які встановлені державою, – зауважив архієпископ Євстратій Зоря. Зі свого боку, настоятель Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав розповів, що через пандемію коронавірусу церква вирішила відмовитися від низки зобов’язань для вірян. Мовиться про обов’язок щонеділі приходити на службу Божу до храму.

Як Українська греко-католицька церква рекомендує відзначати Вербну неділю:  

З огляду на обставини блаженніший Святослав просить не приносити вербу і паски до храму. Ви зможете освятити і лозу, і пасхальні кошики у ваших домівках за допомогою онлайн-трансляцій. Там, де неможливо брати участі у пасхальному богослужінні, батько родини може свяченою водою покропити ці страви. І будьте певні, ви зможете гідно відсвяткувати свято Христового Воскресіння, – запевнив блаженніший Святослав. За словами протоієрея УГКЦ Ігоря Яціва, у Вербну неділю Патріарший Собор Воскресіння Хрестового проводитиме богослужіння онлайн. До храму можуть заходити лише священнослужителі з дотриманням усіх карантинних вимог.

Як Православна церква України рекомендує відзначати Вербну неділю: 

Священний Синод Православної церкви України ухвалив рішення про додаткові заходи у зв’язку з пандемією коронавірусу на час свята входу Господнього в Єрусалим (Вербної неділі), Страсної седмиці, Великодня та Великодньої седмиці. ПЦУ рекомендує:

  • враховуючи заборону масових релігійних заходів – звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території не проводити, щоб не допускати скупчення людей;
  • дозволити мирянам у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах окропити все святою водою;
  • під час богослужінь у храмі мають бути присутні священнослужителі та церковнослужителі, чтеці та співці, інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб;
  • у позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні.