Вівторок, 28 Листопада

Велика Британія передасть Україні високотехнологічні ракети Brimstone

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Велика Британія передасть Збройним силам України високотехнологічні ракети класу Brimstone зі самонаведенням.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на слова прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, сказані ним у розмові з президентом США Джо Байденом.

“Одна із систем, яку ми розглядаємо… полягає в тому, щоб зуміти встановити кілька Brimstone на транспортні засоби, щоб подивитися, чи це буде працювати”, – сказав Джонсон.

Він також повідомив, що розглядаються й інші варіанти.

Зокрема розглядалась можливість їх встановлення на автомобілі. За словами Гіппі, експерименти пройшли вдало і вже найближчими тижнями озброєння буде в розпорядженні ЗСУ.

Ракети Brimstone застосовувалися британськими військами у Лівії та Сирії, де запускалися з реактивних літаків.

Довідка. Brimstone важить 50 кг, завдовжки 1,8-м, діаметр 180 мм. Це ракета класу “земля-земля” або “повітря-земля” з кумулятивною тандемною боєголовкою. Розробник – міжнародний консорціум MDBA на для британських Королівських повітряних сил. Застосовуються проти швидких наземних і морських цілей.

Дальність ураження: Brimstone I – понад 20 км з літаків, 12 км з вертольотів; Brimstone II – понад 60 км та 40 км відповідно. Максимальна швидкість – надзвукова (~450 м/с). Вартість однієї – близько $150 000. Ідуть випробування Brimstone III.