Вівторок, 5 Березня

Вдова загиблого бійця зі Львівщини створила петицію із закликом присвоїти чоловіку звання Героя

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вдова солдата ЗСУ зі Львівщини Тетяна Кісіль створила петицію на сайті президента. Вона збирає підписи, щоб її чоловікові Василю, який загинув у П’ятихатках, присвоїли статус Героя України посмертно. Про це жінка розповіла Суспільному.

Тетяна Кісіль з п’ятирічною донькою проживає у селі Раделичі. Її чоловік Василь пішов на війну добровольцем. Захисник загинув при звільненні Херсонщини. Військовослужбовцю було 36 років.

“Останній раз я з ним говорила 4 жовтня, близько 18 години вечора. Ця розмова тривала 40 секунд. Він подзвонив, сказав, що в нього все добре, що він не вийде на зв’язок буквально день або два. Щоб я не переживала, була до цього готова. 11 жовтня, у вівторок пообіді, до мене прийшли з військкомату. Вже з підтвердженням, що мій чоловік загинув 5 жовтня при виконанні завдання у селі П’ятихатки”, — каже вдова військового Тетяна Кісіль.

Василь Кісіль служив у 80 десантно-штурмовій бригаді. Деталі про загибель свого чоловіка Тетяна знає зі слів його побратимів.

“Вони мали проїхати вперед. Вони їхали на машині, на броньованій машині “Козак”. Дві машини, плюс ще танки з ними було два. Але якось так сталося, що російських військ там було набагато більше. І вони почали обстрілювати наші “Козаки”, наші танки”, — каже жінка.

Сестра загиблого Іванна Омелянська згадує, що стати на захист країни її брат вирішив одразу після початку повномасштабного вторгнення.

“Це був такий раптовий удар. Почалася війна. В нашої Тані, дружини Василя, 25 лютого —День народження. А вже цього числа він вже був прийняв рішення, що він піде. Він сказав: “Треба йти”. І я навіть інколи жалію, чому я йому нічого не сказала. Тільки обняла його і сказала: “Я дуже пишаюся тобою”, — каже сестра загиблого бійця Іванна Омелянська.

На згадку про Василя родина створила вдома куточок пам’яті з його фотографіями та військовими атрибутами.

“Це речі мого чоловіка. Це військовий берет, прапор України, прапор 80 десантно-штурмової бригади. Це мені безпосередньо передали з військкомату, тому що це все його”, — каже Тетяна Кісіль.

Крім того, вдова загиблого створила петицію на сайті президента із закликом присвоїти її чоловікові статус Героя України посмертно.

“Він для мене — Герой. Він Герой для моєї донечки. Він Герой для всієї нашої сім’ї. Я хочу і надіюся, що так вийде, щоб він увійшов в історію”, — каже Тетяна Кісіль.

Наразі петиція набрала трохи більше ніж 4300 голосів із 25 тисяч необхідних. Станом на сьогодні, 14 грудня, петицій із аналогічним закликом – декілька десятків.