“Вчить української мови”: Ірина Фаріон заявила, що її 3-річний онук б’є російськомовних дітей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Екснардепка вважає, що діти вимушених переселенців у Львові зобов’язані розмовляти виключно державною мовою. А якщо батькам це не подобається, то вони можуть сідати “на танк із буквою Z” і їхати, стверджує Фаріон.

Екснардепка України від партії “Свобода” та мовознавчиня Ірина Фаріон стверджує, що її трирічний онук Дмитрик у дитсадку навчає російськомовних дітей державній мові, використовуючи свій кулак. Про це вона розповіла в інтерв’ю, опублікованому на її офіційному YouTube-каналі.

“Чому мій Дмитрик, внук, якому 3,5 роки, заходячи в дитячий садок, бачить перед собою якогось Грішу, який до нього каже “прівєт”, і мій внук мусить його вчити з допомогою свого маленького кулачка української мови? Тому що дитина приходить знервована до хати і каже: “Бабусю, в садочку є мо…ль!”, а бабуся каже, що “мо…ля треба знищувати”, — прокоментувала відома українська діячка.

Вона зазначила, що в такий спосіб дитина навчає інших “правильної вимови”.

Екснардепка вважає, що всі діти вимушених переселенців зобов’язані розмовляти виключно державною мовою. А якщо їхнім батькам це не подобається, то вони можуть їхати.

“Всі ці родітєлі, які сюди приїхали [Ірина Фаріон живе у Львові] зі своїми москворотими [принизливе позначення для російськомовних] чадами, мають розуміти, що їхній ребенок — не ребенок — що це дитина, яка має в дитячому садку говорити державною мовою, аби ця моя дитина не набиралася бліх московського язика. Якщо тобі не подобається це, які проблеми? Сів на танк із буквою Z чи V і гебанув звідси!” — висловилася мовознавець.

Водночас Фаріон зазначила, що раніше в Україні толерантно ставилися до російськомовних, проте тепер “реакція може бути різною”.

“Можна реагувати жорстко, можна посилати у напрямку корабля відразу, якщо ти почув московське слово”, — наголосила вона.