П’ятниця, 29 Вересня

Вчора ввечері у Львові за півтори години випала чотириденна норма опадів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора ввечері у Львові була сильна злива. За півтори години випала чотириденна норма опадів. Відтак ливневі каналізації деяких будинків, кілька люків та колектор на просп. Чорновола – вул. Торф’яній не встигали прийняти такий об’єм води. Тому у місті були зафіксовані підтоплення. З учорашнього дня і сьогодні комунальники працюють над ліквідацією наслідків зливи.

«Були виявлені підтоплення на вул. Костя Левицького, Дороша, Тершаківців. Незначні намули піску були на перехресті вул. Сахарова – Княгині Ольги – Горбачевського. Оскільки пісок був на трамвайних коліях, то ще вчора працівники Львівелектротрансу оперативно очищали колії від намулу. Сьогодні зранку трамваї виїхали на маршрути у звичному режимі.

Найбільше води було на просп. Чорновола – вул. Торф’яна. Тут відбувся розлив колектора. Плити самого колектора не підірвало, відбулось лише розгерметизовування швів і вода порушила благоустрій. Зараз бригади Львівводоканалу проводять герметизацію швів на колекторі і відновлюють благоустрій.

Нагадаю, що ми працюємо над тим, щоб облаштувати дублюючий колектор. ТЕО вже виготовлено і проведено тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації. Вартість проєкту складає 9,9 млн грн. Виготовлення проєкту також вже розпочато”, – розповіла Ірина Маруняк, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства..

Водночас сьогодні зранку було обстежено будинки на вул. Торф’яній і вул. Покутській. Як повідомила заступниця міського голови, будинки не постраждали. У підвальних приміщеннях було приблизно 2 см води, яка швидко зійшла.

“Відзначу, що виділені кошти з резервного фонду на виконання першочергових протиаварійних робіт у будинках на вул. Торф’яна, 21, Покутська, 4, 4а, 6 – це будинки, які часто підтоплювало. Роботи вже розпочалися. У цих будинках міняємо каналізаційну мережу, робимо гідроізоляцію, підпірні стінки, щоб вода не потрапляла у будинки. Орієнтовно до 1 вересня буде завершено основну частину робіт», – розповіла Ірина Маруняк.

За її словами, через вчорашню зливу було зірвано 9 люків, адже вони не витримували навантаження від води. Зараз Львівводоканал встановлює люки на свої місця.

Також були підтоплення дахів у кількох будинках, де ливнева каналізація не встигала прийняти великий об’єм води. Ще вчора ввечері комунальники виходили на місця і чистили ливневу каналізацію, де це було потрібно.

Пошкоджених машин немає, повалених дерев теж, тільки зафіксовано 3 зламаних гілки.

«Сьогодні з 06.00 год ранку усі комунальні служби працюють. Очищали територію від піску, чистили дощоприймачі від замулення», – додала Ірина Маруняк.