Середа, 26 Червня

Вандали намагалися зруйнувати скульптуру дівчинки з колосками біля Музею Голодомору

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У ніч на 22 серпня було вчинено акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду у Києві.

Наразі один з головних символів Музею демонтували для реставрації.

Як повідомляє керівництво музею, на скульптурі немає пошкоджень. Національний музей Голодомору-геноциду зробить все можливе, щоб найближчим часом скульптура повернулась на своє місце.

«Культура нації будується на підвалинах історичної пам’яті. Пам’ять про Голодомор — це частина історії кожного українця, яку ми не маємо право забувати заради сталого майбутнього», – каже Олеся Стасюк, генеральна директорка Музею Голодомору.

«Те, що сьогодні було вчинено із скульптурою «Гірка пам’ять дитинства», — неприпустимий акт наруги над пам’яттю цілої нації. Ми зробимо усе можливе, аби «Дівчинка» щонайскоріше повернулася до експозиції музею», – зазначила Олеся Стасюк.

Народний депутат Володимир В’ятрович, колишній очільник Українського інституту національної пам’яті, коментуючи у Фейсбуці цю подію, зазначив, що скульптура дівчинки з колосками стала одним із символів пам‘яті про Голодомор.

«Пам‘ятник, до якого приносять яблука і хліб в дні пам‘яті. Вандали сплюндрували його, директорка музею запевняє: фігуру не пошкоджено і незабаром її повернуть на місце. Але це не змінить того, що десь поруч з нами живуть потвори здатні, сплюндрувати такий пам‘ятник», – написав В’ятрович.