Четвер, 18 Квітня

В Євросоюзі розробили правила безпеки при користуванні авіатранспортом: що зміниться

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Європейський центр з попередження і контролю захворювань та агенція з безпеки авіації ЄС розробили правила безпеки при користуванні авіатранспортом. 27-сторінковий документ описує рекомендації для пасажирів і працівників авіації в умовах пандемії і охоплює всі етапи подорожі – від виїзду в аеропорт до виходу з терміналу по прильоту. Про це пише Avianews.com.

Перед вильотом

Авіакомпанії повинні будуть стимулювати пасажирів, які мають ознаки Covid-19, наприклад, температуру, задишку, втрату смаку, залишатися вдома і не виїжджати в аеропорт. Їм можуть запропонувати безкоштовно перебронювати чи скасувати квиток, якщо пасажири покажуть довідку від лікаря.

Тим, хто зустрічає чи проводить пасажирів, заборонили заходити у термінал. Натомість там можуть перебувати лише пасажири та працівники аеропорту.

Пасажирам із ознаками хвороби можуть відмовити у вході в термінал чи посадці на літак.

В аеропорту

При вході в аеропорт у пасажирів і працівників можуть перевірити температура тіла, а тих, у кого температура перевищує 38°C, відправлятимуть на додатковий контроль.

Сам аеропорт радять ретельно прибирати, встановити захисні екрани на стаціонарних стійках, наприклад, реєстрації чи паспортного контролю.

Між людьми повинна бути дистанція 1,5 метра. Для визначення дистанції на підлогу можуть нанести спеціальні мітки.

Засоби захисту для пасажирів і персоналу

Носіння маски рекомендовано після входу в термінал, в літаку і до виходу з аеропорту по прильоту в місце призначення. Виняток зроблено лише для дітей до 6 років і дорослих, які не можуть носити маски за показаннями здоров’я.

Персонал, який спілкується з пасажирами, повинен додатково мати рукавички, а співробітники служби авіаційної безпеки – захисні прозорі екрани на обличчі. Форма повинна змінюватися щодня. Допускається відступати від цієї вимоги, якщо поверх форми надаватися захисний костюм.

Оператори аеропортів повинні забезпечити можливість придбання маски пасажирами, якщо вони не змогли її купити до приїзду в термінал. Також авіакомпанії повинні мати необхідний запас масок на борту і одноразові пакети для їх утилізації після польоту.

Посадка в літак

Біля виходу на посадку аеропорти повинні будуть розмістити дезінфектори для рук. Якщо посадка проводиться з використанням автобусів, їх число повинне бути збільшено для забезпечення достатньої дистанції. Якщо посадка проводиться пішки або через телетрап, в літак будуть запускати пасажирів з останнього ряду до першого.

На борту літака

EASA не обмежувала кількість місць у літаку, але якщо дозволяє завантаженість літака, то пасажири мають сидіти якомога далі один від одного.

Авіакомпаніям рекомендували забезпечити перевезення в салоні меншої кількості ручної поклажі, стимулювавши пасажирів здавати речі в багаж.

Бортпровідники не мають допускати черг в проходах і біля туалетів, а одну вбиральню необхідно резеврувати під потреби екіпажу.

Сервіс на борту теж рекомендують обмежити, аби люди менше контактували між собою. Заборонено продавати Duty Free та інші товари, крім попередньо запакованої їжі. За можливості авіакомпанії мають перейти на безготівкові розрахунки.

Також на борту літака варто збільшити подачу свіжого повітря. В салоні заборонено затримувати пасажирів більше ніж на 30 хв., якщо немає нормальної вентиляції.