В Укрзалізниці розробили план відновлення електричок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За умови скасування чи пом’якшення карантину “Укрзалізниця” планує відновлювати приміське сполучення у два етапи. Про це повідомив виконувач обов’язків голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик, повідомляє пресслужба компанії.

Курсування приміських поїздів відновлюватимуть у дві черги:

  • на першому етапі на колії повернуть 745 приміських поїздів для забезпечення підвозу громадян до роботи в години “пік”;
  • на другому етапі планується призначити ще 571 поїзд для повного відновлення приміського залізничного руху.

Наразі фахівці компанії проводять технічний огляд обладнання і рухомого складу, перевіряють працездатність кас і платіжних терміналів, здійснюють поточні ремонти вокзалів і поїздів. Для працівників пасажирського господарства закуповуються засоби індивідуального захисту, зазначають у повідомленні.

Також Юрик нагадав про збитковість сектору приміських перевезень через хронічну недокомпенсацію місцевими бюджетами за поїздки пільгових категорій громадян.

За даними “Укрзалізниці”, при відновленні курсування на першому етапі, виходячи із місячного розрахунку, компанія недоотримає 279,5 млн грн, а на другому — ще 224,5 млн грн.

“Компанія розуміє складну ситуацію в економіці країни і сумлінно виконуватиме функції соціального перевізника. Проте, ми також звертаємо увагу на необхідності вирішення питання компенсацій за перевезення пільговиків та джерел фінансування розвитку приміського руху”, — резюмував очільник компанії.

Щодо точної дати відновлення рухомого складу поки інформації в Укразалізниці не мають, тому що офіційного рішення уряду щодо відновлення пасажирського руху немає. Нагадаємо, Кабінет Міністрів продовжив карантин до 22 травня.