В Укрзалізниці підбили підсумки першого року роботи Бескидського тунелю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

24 травня 2019 року минув рівно рік, як Укрзалізниця відкрила регулярний рух поїздів через новозбудований двоколійний Бескидський тунель у Карпатах, який з’єднує Україну з країнами Євросоюзу, пише Дивись.info.

Це наймасштабніший інфраструктурний проект, реалізований у нашій країні за останні десятиліття.

Нині тунель повністю забезпечує як пропускну потребу на дільниці Лавочне – Мукачево, так і умови для розширення експортного потенціалу України, повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Реалізований залізничниками проект виконує основне соціально-економічне завдання – забезпечує надійне та безпечне функціонування залізничного транспорту в сполученні Львів – Стрий – Чоп – Державний кордон, що є частиною V Критського міжнародного транспортного коридору. Новий Бескидський тунель створює сприятливі умови для розвитку торгівлі між Україною та країнами Європи, безперебійного руху вантажо- та пасажиропотоків цим міжнародним транспортним коридором», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Крім того, новий двоколійний тунель гарантує високий рівень безпеки руху. А завдяки збільшенню швидкості руху поїздів (вантажних – до 60 км/год, пасажирських – до 70 км/год) та можливості паралельного пропуску двома коліями пропускна здатність перегону зросла вдвічі. Це позитивно вплинуло на показники роботи залізниці.

«Теперішні показники та тенденція до суттєвого збільшення вантажних і пасажирських потоків через новий Бескидський тунель відповідає розрахункам його окупності. Із червня 2018 року через новозбудований тунель у напрямку західних кордонів держави та зворотно пройшло 10,5 тис. вантажних поїздів загальною кількістю понад 500 тис. вагонів. Вантажообіг в обох напрямках склав майже 2,5 млрд тонно-кілометрів брутто», – розповів Євген Кравцов.

Серед вантажів, що прямують через тунель на експорт, переважає українська продукція гірничо-видобувної та металургійної промисловості, а також вантажі в контейнерах.

У пасажирському сполученні за рік ділянкою V Критського міжнародного транспортного коридору в обох напрямках пройшло 8 тис. 590 пасажирських та приміських поїздів.

У першому кварталі 2019 року середньодобова кількість вантажних поїздів, що прямували через Бескидський тунель перегоном Лавочне – Мукачево, майже на 19% перевищує показник першого кварталу 2018 року.

За розрахунками, окупність реалізованого проекту припадає на 2042 рік. При цьому враховуються не лише доходи від вантажних і пасажирських перевезень, а також зменшення експлуатаційних витрат від функціонування нового тунелю.

Довідка

Будівництво нового Бескидського тунелю здійснювалося за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку й було завершене у ІІ кварталі минулого року. Урочисте відкриття новозбудованого тунелю відбулося 24 травня 2018 року за участю керівництва держави та транспортної галузі, представників міжнародних делегацій, залізничників та будівельників, які працювали на об’єкті. Загальна кошторисна вартість проекту склала 2,931 млрд грн. У рамках проекту було не лише споруджено новий тунель завдовжки 1764 м, а також проведена повна перебудова залізничної інфраструктури станції Бескид та перегонів. Старий тунель виведено з експлуатації, як і було заплановано, нині виконує функції евакуаційної споруди.