В українців з’явилась можливість оформити допомогу з безробіття на порталі «Дія»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

24 квітня український Кабмін своєю затвердив постанову щодо реалізацію експериментального проєкту по реєстрації безробітних і призначенням виплати допомоги з безробіття в електронній формі, що спростить українцям оформити допомогу онлайн.

Про це розповіли в Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Згідно з повідомленням, на онлайн-порталі «Дія» з’явилася нова електронна послуга з реєстрації та оформлення виплат допомоги з безробіття.

Для отримання послуги необхідно:

  • авторизуватися в кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID або Mobile ID;
  • заповнити одну онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документи про освіту, трудова книжка);
  • отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги з безробіття, або повідомлення про необхідність доопрацювання, або аргументовану відмову.

На період карантину статус і призначення допомоги з безробіття присвоюється з першого дня після подання заяви, нагадали у відомстві.

У Службі зайнятості зареєстровано понад 430 тисяч безробітних українців. З початку карантину (12 березня) їхня кількість зросла на понад 120 тисяч.

В Україні на час карантину мінімальний розмір допомоги з безробіття підвищили з 650 грн до 1 тис. грн.

Допомога з безробіття призначається відповідно до страхового стажу та з урахуванням зарплати та доходу, який людина мала за останні шість місяців, коли працювала. При цьому розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної зарплати. Наразі ця сума дорівнює 4 тис. 723 грн на місяць або 28 гривень 31 копійок – погодинно.

  • якщо робочий стаж менше 2 років, буде допомога в розмірі 50% від доходу людини;
  • стаж від 2 до 6 років — 55% від доходу;
  • стаж від 6 до 10 років – 60%;
  • стаж більше 10 років — 70%.

Але розмір виплат буде поступово зменшуватись: перші 90 днів — 100%, наступні 90 днів — 80%, надалі — 70%.

Для осіб, виплати яким призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги з безробіття збільшено з 610 грн до 650 грн.