Понеділок, 24 Червня

В український прокат виходить фільм про Тараса Шевченка у засланні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

24 вересня в національний прокат виходить новий національний художній фільм – історичний екшн «Тарас. Повернення». 38 локацій в Україні та Казахстані. Перший за 50 років фільм про Тараса Шевченка!

Стрічка створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані.

Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса і видавати указ про його звільнення. Більше того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.

Зйомки картини проходили в Києві, Одесі, на території Аккерманської фортеці у Білгород-Дністровську, а також у Мангістауській і Алматинській областях у Казахстані.

Автором сценарію та режисером стрічки є актор, літератор та режисер Олександр Денисенко. Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

У вересні 2019 року у Кам’янці-Подільському на кінофестивалі «Бруківка» фільм отримав 1-шу нагороду як найкращий художній український фільм, операторська робота оператора фільму Олександра Кришталовича була визнана найкращою, а приз за найкращу акторську гру акторів у головній ролі був вручений акторам фільму Анні Топчій та Юрію Шульгану.

Наприкінці жовтня 2019 року на Міжнародному кінофестивалі «Місто мрії» у Рівному фільм виборов перше місце у номінації художніх фільмів.