Понеділок, 4 Березня

В українських супермаркетах імпортні банани дешевші за українські яблука і кавуни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Попередні результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України показали, що найдешевшим фруктом з доступних на ринку виявився банан.

Дослідження, що включають моніторинг рівнів роздрібних цін, проводила наприкінці червня – початку липня команда EastFruit.

«Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів та ягід – навіть трохи дешевшим за кавун і значно дешевшеим за яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році», – розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Для порівняння – в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той самий час року в Києві становила 27,5 грн/кг, в той час як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун – з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази, а ціна на кавун – на 9,7 грн/кг або на 55%», – додав він.

Також слід підкреслити зростання цін практично на всі основні позиції фруктового кошика в Україні. Персик станом на початок липня 2020 року коштував в середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

У той же час ціни на суницю садову в 2020 році за станом на початок липня були нижче, ніж роком раніше на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували минулорічний рівень. Однак тут потрібно враховувати, що сезон суниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили реалізацію суниці до початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих ремонтатних сортів, а в цьому році сезон в цей час ще був в самому розпалі .