Середа, 28 Лютого

В Україні затвердили нові правила вступу до вишів. Зміни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство освіти і науки затвердило нові норми вступу на бакалаврат та магістратуру вищих навчальних закладах. Зокрема тепер можна буде подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років.

Як повідомляє МОН, відтепер для вступу на бакалаврат прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Для мов будуть діяти лише сертифікати 2018 та 2019 років.

Щоби абітурієнти мали можливість складати творчі конкурси в кількох університетах, дату їх проведення перенесли. Вступники складатимуть конкурсні іспити до початку прийому документів — з 1 по 10 липня.

Кількість заявок, які можна подати для вступу на бакалаврат, залишилась незмінною: на бюджет — максимум 7 заяв на 4 спеціальності.

З 2019 року почне працювати механізм першочергового зарахування вступників у медичні та педагогічні виші, які готові після закінчення навчання працювати у сільській місцевості. Вступники укладатимуть угоду про відпрацювання не менш як на 3 роки в селі або селищі міського типу.

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів почнеться 1 липня, а прийом заяв та документів — 10 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 22 липня — для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО. Особи, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, мають подати заяви до 18:00 16 липня.

Також у відомстві розповіли, що з 2019 року буде збільшена кількість пільг для учасників бойових дій.