Понеділок, 20 Травня

В Україні запроваджують карантин на три тижні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції Кабінет міністрів запровадив карантин в Україні з 12 березня по 3 квітня. Про це ідеться у пресслужбі Кабінету міністрів України та пресслужбі Верховної Ради.

“Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні”.

На засіданні Кабінету міністрів прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву.

Одночасно уряд до 1 червня забороняє експорт з України товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль.

Згідно із повідомленням Верховної Ради, карантин передбачає закриття авіасполучення з деякими країнами, закриття навчальних закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття більшої частини КПП — із 219 залишаться 49.

Через можливе розповсюдження коронавірусної інфекції в країні перенесуть й пробне Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Додамо, що раніше цього ж дня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що в столиці через коронавірус з 12 березня і попередньо до кінця місяця обмежують освітній процес у закладах загальної та вищої освіти, дитсадках, мистецьких і спортивних школах та запроваджують дистанційне навчання.

Крім того, у столиці обмежать проведення масових заходів – концертів, конференцій та кіносеансів, а також зачинять розважальні центри і розважальні зони в шопінг-молах. У ТРЦ чергуватимуть санітарні лікарі. Громадський транспорт столиці працюватиме у звичному режимі, його оброблятимуть дезінфікуючими засобами двічі на день.