Понеділок, 11 Грудня

В Україні започаткували флешмоб з прибирання сміття на відпочинкових зонах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Рівненщині волонтери започаткували новий флешмоб, пов’язаний з прибиранням сміття на територіях, де часто люблять відпочивати люди.

Через Рівненську область протікає одна з найбільших річок України – річка Горинь. На її берегах люблять відпочивати, засмагати та рибалити жителі їхнього краю. Загалом, такі природні об’єкти є у кожному куточку країни. Однак щороку, коли сходить перший сніг, окрім квітів та зелені, на берегах річок чи інших відпочинкових зон починає з’являтись минулорічне сміття.

Тому рибалки та небайдужі жителі села Рясники Гощанського району влаштували своєрідний флешмоб – «прибери берег рідної річки».

Впродовж вихідних вони своїми силами прибрали від сміття берег річки Горинь поруч із селами Гориньград та Дорогобуж.

«Прикро, що там, де ступає нога людини – залишаються сліди її життєдіяльності: пляшки, пакети, пластиковий посуд. Я думаю, багатьом хто таке робить чи робив, соромно читати цей текст. Принаймні, я сподіваюсь на це, – каже один із рибалок, учасник флешмобу. – Адже, як показує практика, найбільше обурюються брудом ті, хто самі ж його і лишають. Гляньте на цю кількість сміття – таке відчуття, що привезти з собою ці наїдки та напої сили вистачило, а забрати з собою і вивезти сміття – ні».

Рибалки звернулись до мешканців Рівненської області та України, щоб усі охочі долучитись до флешмобу та прибрати свої улюблені місця на природі. А найголовніша умова – не допускати в майбутньому такого глобального засмічення.

До слова, на Закарпатті на берегах багатьох річок можна зустріти повно пластикових пляшок, одноразові поліетиленові пакети тощо. Однак найгіршою була ситуація у Рахові наприкінці 2019 року, де місцеве сміттєзвалище знаходиться просто на березі річки Тиса. Потім вже на початку 2020 року тонни сміття з України по річці Тиса приплило в Угорщину через паводки.