Середа, 24 Квітня

В Україні заборонили вмикати музику та фільми в громадському транспорті

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від сьогодні, 7 жовтня, в Україні набув чинності Закон 2310-IX, який передбачає заборону відтворювання музики та фільмів у громадському транспорті. Про це йдеться на сайті Верховної Ради, де опублікований закон.

Відтак, водіям рейсових автобусів та маршруток забороняється вмикати у салоні музику, відтворювати звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Транслювати музику та інші звуки можна через індивідуальні навушники пасажирів, а на салон лише під час нерегулярних перевезень та за згодою всіх пасажирів. Водії таксі також можуть вмикати музику за згодою тих, кого вони везуть.

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики пояснили, що заборона стосується водіїв міського транспорту, а також приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. Крім того, водій має право висадити пасажира, який голосно увімкнув музику.

У комітеті зазначили, що за порушення до водіїв можуть застосувати дисциплінарні заходи, а підприємство не допустити до конкурсів на перевезення. Тож коли водій порушує закон, можна повідомити про це його керівництву і відповідальним за транспорт органам влади чи самоврядування.

Також цей закон також передбачає заборону на публічне відтворення треків чи кліпів російських співаків.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про заборону використання російської музики, а також проголосувала закон щодо заборони імпорту та продажу книг з рф.