Вівторок, 28 Листопада

В Україні з’явився сервіс пошуку інформації про репресованих родичів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті відкрив Консультаційний центр пошуку інформації про репресованих українців. Про це повідомляє пресслужба архіву.

У Консультаційному центрі всім охочим допоможуть написати звернення і запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події. Звернення в Консультаційний центр – безкоштовне.

У Консультаційному центрі всім охочим надаватимуться консультації, відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Ми допоможемо написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства. Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну», – мовить директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

“Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інститути, важкі для роботи. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступними і цікавими як пересічним громадянам, так і історикам, журналістам і всім, хто хоче знати більше про комуністичний і нацистський тоталітарні режими”, – повідомили в Консультаційному центрі.

У Консультаційний центр можна звернутися в будні з 10.00 до 18.00 в такий спосіб:

– за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12;

– на електронну пошту [email protected];

– у Facebook https://www.facebook.com/hdauinp;

– через сайт http://hdauinp.org.ua

Зауважимо, що сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.