Неділя, 14 Квітня

В Україні з’явиться електронна прописка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наразі в Україні працюють над електронною пропискою, яка з’явиться в додатку «Дія». Можливість отримати електронну прописку буде у громадян, які мають ID-картки, у додатку. Про це повідомляється на сторінці додатку «Дія» у Facebook.

“Працюємо над електронною пропискою в Дії. Голосування, пільги та соцвиплати, страхування авто, призначення пенсії — для всього цього потрібно мати зареєстроване місце проживання. Навіть у разі вступу до школи чи дитсадка перевага також надається дітям за місцем реєстрації”, – ідеться в повідомленні.

Е-прописка для дорослих від 14 років. Як надаватиметься:

  • заповнення заяви та даних на порталі;
  • отримання згоди власника чи співвласника житла (якщо мешкає не у своєму);
  • сплата адміністративного збору.

Е-прописка для дітей до 14 років:

  • батьки дитини зможуть заповнити заяву на порталі і того ж або наступного дня (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.

Нагадаємо, Кабмін прирівняв електронні паспорти у додатку «Дія» до паперових документів. З 22 квітня українці можуть користуватися цифровими ID-паспортом та закордонним паспортом.

Додаток «ДіЯ», метою якого є поєднання державних сервісів і електронних варіантів документів, почав працювати з 6 лютого. Використання цього додатка на мобільних пристроях є безкоштовним, адже українські мобільні оператори зробили трафік для цього додатка нетарифікованим.

На порталі «Дія» українцям доступно вже 28 державних послуг в форматі онлайн. До кінця цього року кількість доступних послуг планують збільшити аж до 50, а за наступні 3 роки перевести на портал 100% державних послуг.