Середа, 29 Листопада

В Україні з 22 травня відновлять громадський транспорт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Уряд дозволив з 22 травня відновити рух громадського транспорту та відкрити пункти пропуску на кордонах, а також запровадив адаптивний карантин, який діятиме в країні до 22 червня.

Відповідні рішення уряд ухвалив сьогодні під час засідання, пише ZAXID.NET.

Згідно з рішенням уряду, відновлення руху громадського транспорту триватиме так:

  • з 22 травня відновляться регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
  • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;
  • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

«Обов’язкові вимоги безпеки незмінні – масочний режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту», – заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

У випадку здійснення перевезення до регіону, в якому не діють послаблення карантину, автобуси можуть бути заповнені лише наполовину. При цьому біля кожного пасажира повинно бути одне вільне місце з боку, одне спереду, і одне – ззаду.

Також Кабінет міністрів дозволив відкрити пункти пропуску на кордоні. Таке рішення відновить повноцінний рух на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою. Роботу цих пунктів буде відновлено лише після того, як відповідне рішення уряду буде опубліковане.

Постанову з переліком усіх послаблень карантину, які почнуть діяти, уряд опублікує в четвер, 21 травня. Крім того, МОЗ має опублікувати умови, за яких ці послаблення можуть запрацювати. Раніше проект умов роботи громадського транспорту, дитячих садочків, готелів, спортзалів, проведення ЗНО та вступних іспитів виносили на громадське обговорення.