П’ятниця, 24 Травня

В Україні з 1 квітня вводять електронний лікарняний

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні з 1 квітня вводять електронний лікарняний, що спростить процедуру оформлення лікарняного листа і оптимізує процедуру отримання страхових виплат

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що уряд з квітня запускає систему електронних лікарняних.

Гончарук зазначив, що з 1 квітня лікарняні листи більше не потрібно буде виписувати на паперових бланках, оскільки тепер лікарняний можна буде оформити онлайн. Комп’ютерна система була створена на базі програмного забезпечення Пенсійного фонду.

Після оформлення лікарняного система буде в автоматичному режимі надсилати дані про лікарняний до Фонда соціального страхування і роботодавця працівника

Запуск електронного лікарняного дозволить відстежувати механізм оформлення лікарняного листа і оптимізує процедуру отримання страхових виплат.

Відтак, інформація через реєстр в Пенсійному Фонді (ПФУ) буде автоматично передана у Фонд соціального страхування (ФСС) – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – адже є платником єдиного соціального внеску, а також передаватиметься роботодавцю, який через кабінет страхувальника на Веб-порталі ПФУ побачить, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Купити лікарняний відтепер не можна

Це значно пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, а також зменшить шахрайство, купити фейковий лікарняний за 200-300 гривень буде неможливо.

Ідентифікація лікарів у веб-сервісі проводитиметься на підставі переданих МОЗ до ПФУ відомостей про заклади охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики.

Відтак, інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров’я про укладені договори із закладами охорони здоров’я.