В Україні визнали законною конфіскацію нерозмитнених авто

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Будь-яке втручання в право власності має ґрунтуватися на законі. Кожен випадок порушення правил ввезення автомобілів в Україну розглядатиметься в індивідуальному порядку.

Конституційний суд України визнав законність штрафу або конфіскації транспортних засобів, які було ввезено без сплати мита. У відомстві зазначили, що право власності може бути обмежене. Про це повідомили у пресслужбі КСУ, пише Фокус.

Предметом розгляду була стаття Митного кодексу України. У ній сказано, що перевищення встановленого строку тимчасового ввезення автомобілів для особистого користування та комерційних транспортних засобів на територію України на більш як 30 днів, а також втрата або розібрання таких транспортних засобів, включно з їхнім демонтажем, тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію зазначених транспортних засобів.

У Конституційному суді України наголосили, що будь-яке втручання у право власності має ґрунтуватися на законі. Саме тому суди можуть призначати покарання за такі порушення в індивідуальному порядку.