Понеділок, 15 Квітня

В Україні вийде документальний фільм про засклені балкони

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цього року вийде короткометражний документальний фільм Романа Блажана Enter Through The Balcony про народну балконну творчість та його феномен. Офіційний трейлер опублікувала кінокомпанія Minimal Movie, передає Хмарочос.

Ідея фільму з’явилася під час співпраці з видавництвом «Основи», яке торік опублікувала книгу Balcony Chic архітектора Олександра Бурлаки. Бурлака взяв участь у зйомках Enter Through The Balcony. Також до створення фільму залучили архітекторів, антропологів та істориків.

Балкони знімали у восьми містах: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Вінниці та Горішніх Плавнях. Серед балконів були такі, що перевищували за площею квартири, до яких належали.

«Ми хотіли з’ясувати, де проходить межа між приватним і публічним. Чому архітектура є тиранічною? Чому неідеальним людям доводиться жити в ідеальних будівлях, створених архітекторами? Чому наша архітектурна спадщина саме така – і ми ніяк не можемо її прийняти?» – цитує режисера Bird in Flight.

Не піддаючись радянським регулюванням щодо обмеження чи заборони скління балконів, люди все одно облаштовували їхні балкони так як вони цього хотіли, що призвело до своєрідної “каші-малаші” стилю і дизайну. Після розпаду Радянського союзу, з відсутністю регулювання, власники квартир ще більше почали користуватись їхньою свободою на облаштування своїх балконів.

У 2020 році картину планують показати на українських і міжнародних фестивалях, а на початку 2021-го вона буде викладена у відкритий доступ в інтернеті.