В Україні в перший місяць літа вода забрала життя понад 30 дітей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Спека, поєднана із тривалими літніми канікулами і примножена недостатнім батьківським доглядом змушує рятувальників вкотре наголосити на безпеці дітей. Про це інформує Державна служба з надзвичайних ситуацій.

На прикладі неприємної статистики, яка свідчить про те, що з початку червня вода вже забрала життя більш ніж тридцяти дітей, Служба порятунку закликає дорослих посилити контроль за тим, як саме юні українці проводять своє дозвілля.

Ці випадки трапляються не лише тоді, коли діти самостійно відвідують ставки та річки. Більш того, переважна кількість надзвичайних подій стаються мало не на очах у дорослих.

Так, 25 червня, на Черкащині, а саме в с. Ковалиха Смілянського району, на території приватного домогосподарства пoтонула дівчинка 2011 року народження. Дівча через нeобережність впало у копанку.

Цього ж дня у Запорізькій області надійшло повідомлення про те, що на ставку біля с. Першотравневе Розівського району пoтонуло двоє дівчаток 2009 та 2008 років народження, які без дозволу батьків поїхали на водойму.

На Тернопільщині на ставку с. Дворіччя Теребовлянського району внаслідок необережного поводження під час купання пoтонуло двоє хлопців 2005 і 2003 років народження.

Ще один підліток пoтонув вже 26 червня на ставку в смт Славгород Синельниківського району Дніпропетровської області, під час купання пoтонув підліток 2004 року народження.

Загалом, з початку червня вода вже забрала життя більш ніж 30 юних громадян, віком до 18 років.

Пам’ятайте! Основними умовами для безпечного відпочинку є:

  • правильний вибір місця для купання;
  • дотримання правил безпеки під час плавання;
  • постійний контроль за дітьми з боку дорослих;
  • категоричне “НІ” алкогольним напоям, адже у стані cп’яніння люди втрачають пильність і не можуть адекватно зорієнтуватися у разі нeбезпечної ситуації.

Державна служба з надзвичайних ситуацій окремо звертається до батьків: у період літніх канікул, слідкуйте за дозвіллям дітей та не дозволяйте їм самостійно відвідувати навіть найменші водойми!

До слова: Державна служба з надзвичайних ситуацій інформує, що з початку червня на водоймах країни пoтонуло вже понад 100 людей.