В Україні спростять процедуру оформлення земельних ділянок у 10 разів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно зібрати 54 документи. А це означає від 9 місяців до 2-х років проходження усіх процедур. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги”, – каже Лев Парцхаладзе.

За підсумками розширеного засідання робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах під головуванням віце-прем’єра та міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко було доручено Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру разом з Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та іншими зацікавленими органами вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки, а саме:

– можливості її безоплатної приватизації;

– передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано:

– встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;

– скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;

– надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;

– скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;

– удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

– чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.

За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому у 10 разів.

Нагадуємо, що Мінрегіон проводить відбір на участь у програмі ULEAD з Європою / ULEAD with Europe щодо створення сучасних Центрів надання адміністративних послуг, в рамках якої технічну допомогу отримають 150 учасників.

ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно.

Проект зі створення ЦНАП в регіонах України реалізується спільно Мінрегіон, Мінекономрозвитку, органами місцевого самоврядування, ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Офіс реформи адмінпослуг та іншими.