Субота, 15 Червня

В Україні скасували обов’язкове ЗНО з української літератури

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 2021 році УЦОЯО впровадить окремий тест ЗНО з української мови, який можна буде складати замість теперішнього тесту, який включає також і питання з української літератури.

Про це сьогодні повідомив Центр оцінювання якості освіти, передає ZAXID.NET.

«Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури», – йдеться у повідомленні УЦОЯО.

З тексту повідомлення можна зрозуміти, що фактично йдеться про скасування тестування з української літератури як обов’язкового для вступників. У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти ZAXID.NET повідомили, що поки що не отримували роз’яснень про нововведення з тестуванням наступного року.

Заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко під час онлайн-брифінгу сьогодні пояснила, що тести з української мови міститимуть 40 завдань (39 тестів та одне розгорнуте завдання), а ЗНО з мови та літератури матиме 24 завдання з української літератури, 39 тестів та 4 завдання, що вимагають короткої відповіді, та одне розгорнуте завдання з української мови. Обирати між двома обов’язковими формами ЗНО Тетяна Вакуленко радить залежно від спеціальності, яку обирає абітурієнт.

Зазначимо, що з 2021 року ЗНО з математики для школярів стане обов’язковим.