Субота, 2 Березня

В Україні скасовують обов’язкову книгу обліку доходів для ФОПів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 786-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців”, який, зокрема, передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОПів.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зокрема, фізичним особам – підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць.

А фізичні особи – підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

Хочете – продовжуйте вести далі паперову. Хочете – ведіть в електронному кабінеті чи навіть у Excel. Записувати треба лише місячний підсумок – як вам зручно та де зручно. Та й ФОПам на загальній системі можна буде не реєструвати книгу, а вести її хоч в Google-таблицях – головне, відображати всі необхідні дані.

І приємний бонус. Цим законом максимально спрощена реєстрація в електронному кабінеті та додана можливість листуватися з податковою онлайн”, – зазначив один з ініціаторів закону, депутат партії «Голос» Ярослав Железняк.

Закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення:

Рішення, податкові вимоги або інші документи. При реєстрації не треба буде заповнювати договір про визнання електронних документів.

Раніше, за відсутність зареєстрованої та заповненої книги обліку передбачався штраф — приблизно 600 гривень. Відтепер при перевірці достатньо буде просто показати записи доходів за місяць. Відповідні зміни внесли до ст.296 ПКУ, а податкова буде зобов’язана визнавати ці дані відповідно до ст.292.13 ПКУ.

Також документ вносить зміни до Податкового кодексу з метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.

Закон № 786-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців” Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року.