В Україні посадили більше лісів, ніж вирубали – Шмигаль

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Денис Шмигаль розповів, що за останні 10 років площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок.

Про це він повідомив з трибуни Верховної Ради, передає Українська Правда.

“Ми бачимо зміни клімату, які призвели до підняття рівня води. Ми бачимо зменшення незаконних вирубок лісів, але боротьбу з цим явищем необхідно завершити. Запроваджено тотальне електронне чіпування деревини, електронні аукціони…

Стосовно відновлення лісів, то усі суцільні зруби лісівники відновлюють. За весну цього року відновлено, за офіційними даними, 32,3 тисячі гектарів лісу. Співвідношення площі створення лісів за 10 років перевищило площу суцільних вирубок. На жаль, все ще є незаконні вирубки, які при інвентаризації лісів треба заоблікувати і мати розуміння, який об’єм насаджень має відбуватися в Україні”, – каже прем’єр.

Також Шмигаль розповів, що ліс міг ввібрати лише 10% опадів, які спричинили повінь на Західній Україні. Зокрема, за даними Держлісагентства, кількість опадів, яка випала на Івано-Франківщині, склала 2,8 млрд м.к.

Шмигаль повідомив, що влада виділила на подолання наслідків повені за заході України, компенсацію людям та на проведення комплексу превентивних заходів, аби не допустити затоплень у майбутньому:

  • Закарпатській області 30 млн гривень,
  • Івано-Франківській – 480 млн гривень,
  • Львівській – 10 млн гривень,
  • Чернівецькій – 30 млн гривень.

За словами прем’єра, окремо Міністерству захисту довкілля виділили 122 млн гривень для Держлісагентства та Держагентства водних ресурсів для відновлення дамб та зруйнованої інфраструктури.

Крім того, для державної служби з надзвичайних ситуацій виділили 41 млн гривень, для Нацгвардії – 22 млн грн, для Нацполіції – 19 млн грн. Шмигаль пояснив, що це витрати на пальне для цих служб, які за допомогою спецтехніки, допомагали долати наслідки повені та наразі забезпечують провізією відірвані від цивілізації населені пункти.