Понеділок, 4 Грудня

В Україні понад сім тисяч військових вважаються зниклими безвісти — профільний омбудсмен

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на 11 липня в Україні приблизно 7 200 військовослужбовців вважаються зниклими безвісти. Йдеться про бійців із різних інституцій, серед яких прикордонники та спецслужбовці.
Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко у коментарі «Суспільному».

«Якщо ми говоримо про військових, то розуміймо, хто такі військові. Є ЗСУ, є Нацгвардія, є прикордонники, є СБУ, і це різні інституції. Вони не входять в цифру, яку дає ЗСУ», — зазначив омбудсмен.

За його словами, Збройні сили України називають цифру у дві тисячі зниклих військових. Водночас колцентр уповноваженого отримав інформацію про орієнтовно 7 200 людей.

«Наприклад, полк “Азов” — це Нацгвардія, і там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок із рідними, коли вони вийшли з “Азовсталі”», — пояснив Котенко.

За його словами, більшість зі зниклих військових — у полоні. Як приклад наводить військових 1-го батальйону 36-ї бригади.

«Ми знаємо, що їх вивезли в росію. По-перше, треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон — у полоні», — каже омбудсмен.

Котенко уточнив, що звʼязку з цими бійцями все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. І запевняє: рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і повернуться додому. Це, мовляв, той випадок, коли точно відомо, що безвісти зниклі — живі.