В Україні почнуть штрафувати за розсилку спам-повідомлень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3014 про електронні комунікації, який, зокрема, передбачає штраф за розсилку спаму.

У статі 148 законопроєкту зазначається, що розсилка спаму або будь-яких інших комерційних повідомлень загрожує штрафом у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 1700 до 3400 гривень.

Також у документі зазначається, що спам — це повідомлення, які розсилаються абонентам без їх згоди. До спаму не належать:

  • Повідомлення від постачальників комунікаційних послуг та операторів, які стосуються їх роботи
  • Сповіщення від органів державної влади або місцевого самоврядування з питань, що відносяться до їх повноважень

Документ визначатиме правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру, а також встановлювати повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності в цих сферах.

Водночас, ненадання кінцевому користувачу можливості при отриманні комерційних електронних повідомлень (імейлів) відмовитися від їх розсилання має потягнути за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 3400 до 8500 грн.

Також, нас більше не будуть турбувати рекламні СМС-розсилки, на які ми не підписувалися. Якщо, наприклад, на мобільний номер в СМС будуть надходити повідомлення від оператора і не буде можливості відписатись від розсилки, йому прийде штрафна квитанція на 1,7-8,5 тисяч.

Цей Закон набере, у разі ухвалення, чинності з 1 січня 2021 року, але не раніше дня, наступного за днем його опублікування

У всьому світі кожен день людям на електронну пошту приходить близько 320 мільярдів повідомлень зі спамом. 94% шкідливих програм розсилається саме через спам.