П’ятниця, 24 Травня

В Україні почали приймати заяви у виші. Що потрібно знати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вступники можуть подати 7 заяв на бюджет на 4 спеціальності, пише Tvoemisto.tv.

10 липня  від 9:00 вступники мають можливість подавати заяви на вступ у виші через електронний кабінет. Про це повідомляє пресслужба МОН.

«Після подання першої заяви в електронному кабінеті вже нічого, жодні дані, змінити не можна. Тому перед поданням вступник повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію», – каже генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Вступникам потрібно перевірити:

 • чи завантажені додаток до документа про освіту; фото вступника; довідки про місце реєстрації, якщо вступник претендує на сільський коефіцієнт,
 • чи правильно йому розрахований середній бал,
 • чи збігаються бали ЗНО, що відображаються в кабінеті та зазначені в сертифікатах ЗНО,
 • чи правильно вказаний номер мобільного,
 • чи правильно визначено громадянство, право на додаткові бали та сільський коефіцієнт.

Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв.

Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви. Загалом є 2 опції: на бюджет, а в разі не отримання рекомендації також на контракт вбо виключно на контракт.

У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов’язково обирає її пріоритетність – від 1 до 7, де 1 – це найвища пріоритетність, а 7 – найнижча. Таким чином він позначає, на які конкурсні пропозиції у яких вишах хоче вступити найбільше – їм треба присвоїти найвищі пріоритетності, а які є менш бажаними – для них вказуються нижчі пріоритетності. Після подання заяви змінити пріоритетність вже неможливо. Водночас, якщо заява з пріоритетом ще не зареєстрована в закладі, то вступник може її скасувати та подати замість неї нову. Але якщо заява вже зареєстрована, то в разі її скасування вступник втрачає пріоритет без можливості його поновлення.

Відслідкувати увесь процес проходження своєї заяви вступник може через її статус, який змінюватиметься в електронному кабінеті.

Є невеликий відсоток вступників, які подають заяви в паперовій формі до приймальних комісій вишу. Це ті, хто:

 • вступають за співбесідою, іспитами, квотами 1, 2, квотою для іноземців;
 • мають розбіжності в даних в ЄДЕБО та в шкільному свідоцтві (атестаті), сертифікаті ЗНО;
 • вступають для повторного навчання за бюджетні кошти;
 • мають право на першочергове зарахування (угода про відпрацювання лікарем чи вчителем в селі) ;
 • подають іноземний документ про освіту;
 • є іноземцями або особами без громадянства, які постійно проживають в Україні;
 • подають документ про освіту старого зразка (виготовлений НЕ за фотополімерними технологіями) ;
 • можуть отримати додаткові бали для вступу на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт» (призери та переможці чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу, всесвітньої Гімназіади, переможці чемпіонатів України з олімпійських видів спорту);
 • подають заяву після закінчення терміну роботи електронних кабінетів;
 • не можуть зареєструвати електронний кабінет або подати електронну заяву з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії вишу.

Сьогодні зранку, додають в МОН, було зареєстровано понад 138 тис. електронних кабінетів вступників, це майже 90% від очікуваної кількості цього року. Реєструвати кабінети та подавати через них заяви можна буде до 18:00 22 липня. До 26 липня вступники будуть знати, чи отримали бюджетне місце, до 31 липня вони повинні будуть принести оригінали документів до вишів для зарахування. 1 серпня відбудеться зарахування на бюджет, з цього ж дня починається оприлюднення списків на контракт. Зарахування на контракт може тривати до 30 вересня.