В Україні планують в рази підняти штрафи за перевищення швидкості

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У міністерстві внутрішніх справ підготували новий законопроект, який передбачає збільшення суми штрафу за перевищення швидкості в рази. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в інтерв’ю РБК-Україна.

“Ми повинні піднімати верхній поріг штрафу. Якщо людина перевищила до 50 км/год, то протягом 10 днів вона повинна заплатити 127,5 гривень (якщо оплатить в 10-денний термін), якщо більше 50 км/год – 510 гривень.

Ми підготували законопроект, щоб цифра була значно більшою, 3400 гривень для тих, хто перевищив більше ніж на 50 км/год”.

Він висловив думку за те, щоб в Україні було, як у Фінляндії, наприклад, або Швейцарії, де сума штрафу обчислюється відсотком від доходу.

Геращенко говорить, що в Україні деякі глави державних компаній, наприклад, отримують по 10 мільйонів грн, тож якщо штраф буде у 2 відсотки від доходу, то людина повинна буде заплатити 200 тисяч грн за перевищення швидкості, і “тоді це буде серйозно, і не буде хотітися порушувати”.

На його думку, це “ідеальний варіант, і ми до нього поступово прийдемо”.

Геращенко нагадав, що з 1 липня в Україні запустять нові функції системи фотофіксації порушень: контроль за проїзд перехресть на червоне світло і контроль за їздою по смузі для громадського транспорту.

Нагадаємо, 1 червня МВС запровадило автоматичну фіксацію порушень швидкісного режиму. Геращенко також заявляв, МВС ініціює законопроект, за яким громадяни, які постійно перевищують швидкість, втрачатимуть права і змушені будуть перескладати іспити в автошколі.

Як це працює

Якщо машина перевищує швидкість, спецприлад фіксує номер. За номером у базі поліції знаходиться відповідний автомобіль. Штрафна квитанція формується автоматично і приходить на адресу водія впродовж 3 днів.

водії можуть перевірити наявність порушень в електронному кабінеті – e-driver.hsc.gov.ua і на сайті МВС – mvs.gov.ua. Найближчим часом в МВС обіцяють запустити мобільні додатки, які в форматі push-повідомлень інформуватимуть про факт перевищення швидкості.

За перевищення швидкості на понад 20 км/год передбачений штраф у 255 гривень, за перевищення на понад 50 км/год – 510 гривень. Розмір штрафу буде вдвічі меншим, якщо сплатити його протягом 10 днів із моменту отримання повідомлення.