Вівторок, 24 Травня

В Україні планують посилити контроль за легким електротранспортом та велосипедистами

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

ВРУ у першому читанні підтримала законопроєкт, що посилює контроль за легким електротранспортом, велосипедистами та пішоходами. Аби закон запрацював остаточно, його мають підтримати у другому читанні, а потім – підписати президент.

Депутати хочуть змінити закон «Про дорожній рух» та Кодекс про адмінправопорушення. Зокрема пропонують увести нову категорію учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту. Це стосується електросамокатів, сегвеїв, гіробордів, гіроскутерів тощо.

На такому транспорті дозволять їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а у разі їх відсутності – по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю. Під час руху в темну пору доби потрібно мати увімкнений ліхтар та виділити себе за допомогою світловідбивних елементів.

Власникам електротранспорту заборонять:

  • перевозити пасажирів, крім випадків, коли це прямо передбачено конструктивним рішенням виробника,
  • користуватися під час руху телефоном, тримаючи його в руці,
  • керувати транспортом у стані алкoгольного, наpкотичнoго чи іншого сп’янiння.
    До ч. 2 ст. 127 Кодексу про адмінправопорушення додадуть користувачів легкого електротранспорту. Зараз ця стаття передбачає штраф у 5 неоподаткованих мінімумів або 85 грн.

Додамо, що з початку карантину у Львові значно зросла кількість велосипедистів та користувачів електросамокатів, гіроскутерів, моноколес тощо, адже ввели обмеження на перевезення пасажирів у громадському транспорті. Наразі вони користуються велодоріжками та тротуарами, а у Львові запрацював новий сервіс прокату самокатів.

Share.