Понеділок, 15 Квітня

В Україні найдорожча в Європі біржова вартість електроенергії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наявна ціна електроенергії на Бурштинському енергоострові була найвищою в Європі за підсумками першого кварталу 2020 року.

Про це йдеться у квартальному звіті Єврокомісії щодо ринків електроенергії, передає ZAXID.NET.

Середня ціна для енергоострова на спотовому ринку – ринку угод, які передбачають негайну оплату за поточною ціною – у першому кварталі року становила 52,9 євро за МВт-год. Для всієї іншої частини України, це Об’єднана енергетична система, ціна була 46,9 євро – це третій показник у Європі. На другому місці за рівнем цін опинилась Греція із 50,4 за МВт-год.

У звіті також зазначається, що Україна була одним з найбільших постачальників електроенергії в Центральну Європу. Водночас середній показник в ЄС упродовж цього періоду становив 33,5 євро за МВт-год.

Найдешевші ціни на електроенергію з базовим навантаженням спостерігали в Північному регіоні, де на вартість вплинули великі запаси енергії гідростанцій, вітрогенерація, що зростає, а також тепла зимова погода. Найнижча ціна була у Норвегії – 15 євро/ МВт-год, та Швеції – 17 євро МВт-год.

Ринки в східній і південній частинах континенту – Польща, Угорщина, Румунія, Болгарія та Греція виявилися з іншого боку цінового діапазону. Ситуація в цих країнах обумовлена або відносно високою часткою виробництва, яке споживає вуглець, або ж великою залежністю від імпорту. Серед країн Євросоюзу високі ціни у першому кварталі року також були на Мальті (45 євро) та Болгарії (42 євро).

У щорічному порівнянні на всіх ринках європейських країн спостерігалося зниження цін з відносно високих рівнів у 1 кварталі 2019 року. Найбільше зниження відбулося в Норвегії (-68%), Швеції (-64%), Данії та Фінляндії (обидві -50%).