Середа, 12 Червня

В Україні можуть карати чоловіків, які незаконно виїхали за кордон

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кабмін разом із депутатами Верховної Ради може підготувати законопроєкт, що передбачатиме покарання для чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час воєнного стану.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, наразі законодавство не передбачає покарання для тих, хто нелегально виїхав з України. Але після закінчення війни може з’явитися відповідний закон.

Клименко припустив, що документ мають спільно розробити уряд та парламент. Насамперед потрібно вивчити міжнародний досвід.

«Яким чином поводитися з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон», — зазначив Клименко.

На час воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України, крім певних винятків. З початку повномасштабної війни правоохоронці викривають схеми незаконного виїзду за кордон. Наприклад, провідника потяга підозрюють у тому, що він перевозив чоловіків призовного віку у вентиляційній системі вагона. Також чоловіки намагаються потрапити за кордон, переходячи гірські річки.

За словами Клименка, зараз влада працює над тим, щоб обладнати кордон так, щоб люди не могли його незаконно перетинати.

«Ми з нашими міжнародними партнерами робимо все, щоб технічно обладнати всі наші західні кордони. Це і теплові пастки, і відеокамери, які будуть стояти по всій лінії кордону і будуть нам сигналізувати про те, що є намагання перейти кордон», — розповів міністр.