Понеділок, 24 Червня

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю та тютюну в нічний час

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Верховній Раді зареєстрований проєкт закону №4058, який передбачає обмеження на продаж деяких товарів у магазинах. Заборона стосується продажу алкоголю та сигарет у нічний час. Табу на торгівлю такими товарами пропонується накласти на період з 22:00 до 10:00.

Автором ініційованого документу є нардеп від «Слуги народу» Євген Шевченко. Пропонований «Проєкт закону про систему громадського здоров’я та забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» має запровадити на законодавчому рівні поняття «громадське здоров’я». Про це повідомляє «РБК-Україна».

Відтак, у 13-ї статті законопроєкту йдеться про «захист населення від шкiдливого впливу алкoгольних напоїв та тютюнових виробів».

«Суб’єкти господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі з метою зменшення рівня споживання і шкiдливого впливу на здоров’я населення алкогольних напоїв і тютюнових виробів обмежують продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, а також тютюнових виробів, в тому числі електронних сигарет (вейпів) і рідин до них (добавок і ароматизаторів) у всіх об’єктах торгівлі, крім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, заклади громадського харчування, ресторани) на всій території України шляхом припинення їх реалізації з 22:00 до 10:00 годин», – йдеться у тексті документу.

На законодавчому рівні пропонуються різні варіанти, як знизити продаж сигарет. Оскільки Україна взяла на себе зобов’язання скоротити поширеність куріння до 15% у 2025 році.

Нагадаємо, Заборона на продаж алкогольних напоїв після 22.00 у Львові діє з грудня 2010 року. Винятком є лише кафе та ресторани.