Неділя, 23 Червня

В Україні дозволили проводити футбольні матчі з глядачами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністерство охорони здоров’я погодилося допустити глядачів на футбольні матчі в Україні, але висунуло певні вимоги. Все залежатиме від того, у якій зоні епідеміологічної небезпеки перебуває населений пункт, в якому планують провести футбольний матч. Про це інформує пресслужба Української асоціації футболу.

Якщо місто в «зеленій» або «жовтій» зоні, то дозволено перебування однієї особи на 5 м2 площі будівлі або території та дотримання фізичної дистанції між глядачами.

Також рекомендується організувати продаж квитків та розподіл глядачів по секторах трибуни таким чином, щоб не виникало скупчення; забезпечити допуск глядачів на сектори не більш ніж 25 відсотків вболівальників від числа вболівальників, яких здатен вмістити сектор таким чином, щоб забезпечити наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по діагоналі.

Натомість якщо місто перебуває в «помаранчевій» чи «червоній» зоні, то там проведення матчів дозволено за умови участі не більш як 220 осіб та не більше однієї особи на 10 м кв. м площі будівлі або території (якщо захід відбувається на відкритому повітрі), де проводиться захід. Такі обмеження унеможливлюють перебування глядачів на трибунах під час матчів.

Дозвіл від МОЗ, який отримала Українська асоціація футболу, дає можливість сподіватися на проведення міжнародних футбольних матчів в Україні з глядачами. Йдеться, насамперед, про матчі збірної.

Та для початку потрібно дочекатися погодження УЄФА з національними асоціаціями проведення з глядачами матчів єврокубків та поєдинків національних збірних. В УЄФА на такий крок підуть за умови, що в країні це дозволяє епідеміологічна ситуація та є відповідне рішення органів влади.

Наприклад, 14 вересня Київ потрапляє до «помаранчевої» зони, яка не передбачає матчів з глядачами. І саме тут заплановані матчі збірної України – 10 жовтня проти Німеччини та 13 жовтня проти Іспанії. Однак до цього часу ситуація в Києві може змінитися, адже епідеміологічну ситуацію регулярно переглядають.

Зараз наші клуби «Шахтар», «Динамо», «Зоря», «Десна» і «Колос» готуються до перших своїх матчів у єврокубках сезону-2020/2021, і перспектива виступів в Лізі чемпіонів і Лізі Європи за підтримки трибун для них дуже важлива. Надзвичайно важливою є активна підтримка вболівальників і для наших збірних. Насамперед для головної команди, яка 10-го і 13 жовтня зіграє два надскладні матчі проти Німеччини і Іспанії на НСК «Олімпійський».